Contact
Account
Logo
Zoeken
Zoeken
Man uit Harkema moet vijf maand cel in na weigeren bloedonderzoek

Man uit Harkema moet vijf maand cel in na weigeren bloedonderzoek

ma 15 juli 2024, 14:30 regionaal

LEEUWARDEN - Een 33-jarige ondernemer uit Harkema moet vijf maanden de cel in. Dit alles nadat hij op 10 februari van dit jaar weigerde mee te werken aan een bloedonderzoek van de politie.

De man werd 's nachts door de politie gecontroleerd in Leeuwarden. Al snel bleek dat de man met een ongeldig rijbewijs reed. Hij had waterige ogen en een langzame pupilreactie, waardoor de agenten het vermoeden kregen dat hij onder invloed van drugs achter het stuur zat.

Drugsbezit

De man weigerde een speekseltest en ook op het politiebureau weigerde hij mee te werken aan een bloedonderzoek. Bij hem in de auto en thuis werden door de politie drugs aangetroffen: enkele flessen Karvan Cevitam met daarin GHB, een envelop met cocaïne en enkele MDMA-pillen. De politie nam die nacht geld, een telefoon en zijn auto in beslag.

Hardleers

De man moest maandag voorkomen bij politierechter Marlies Spooren op de rechtbank in Leeuwarden. Zij legde de verdachte voor dat er ook nog drie voorwaardelijke straffen van twee maanden celstraf boven zijn hoofd hingen. De man was sinds 2021 al vijf keer veroordeeld voor soortgelijke feiten. "Wat vindt u daarvan?" vroeg Spooren. "Kut..." zei de verdachte. "Ik zou het begrijpen als het opgelegd wordt, maar het heeft gevolgen voor mijn werk en eigen bedrijf."

Hoewel de verdachte het ontkende, staat in het dossier dat de politie de man al 23 keer aan de kant zette voor rijden onder invloed of zonder geldig rijbewijs.

De maat is vol

"Ik vind het zorgelijk en waar gaat dit eindigen? Als ik kijk naar de documentatie, zoveel veroordelingen…." vroeg de officier van justitie zich luidop af. "De maat is vol, meneer heeft zoveel kansen gehad..." Ze eiste een celstraf van zes maanden met daarbij ook nog twee maanden celstraf uit de proeftijden.

Geen test = geen bewijs

"Mager", zo omschreef advocaat Bart Canoy de bewijzen voor het 'rijden onder invloed'. "Er wordt alleen uitgegaan van uiterlijke kenmerken omdat er geen tests zijn gedaan." Canoy gaf verder aan dat een celstraf averechts zou gaan werken voor zijn cliënt.

Genoeg kansen

Politierechter Spooren dacht daar anders over. Ze veroordeelde de man tot een celstraf van in totaal vijf maanden. Via de voorwaardelijke straffen kreeg de man ook nog eens een rijontzegging van anderhalf jaar. "Ik kan in dit geval niet anders dan een celstraf opleggen, u heeft genoeg kansen gehad en dat heeft niet gewerkt..."

De man werd wel vrijgesproken voor het rijden onder invloed. "U werkte niet mee aan het bloedonderzoek en dan moet er uit het dossier blijken dat u zodanig onder invloed was dat u niet meer in staat was om behoorlijk te kunnen besturen." Dat was niet het geval.

De auto werd verder verbeurd verklaard en het geld en telefoon krijgt de man terug. Voor het weigeren van de speekseltest op straat kreeg hij eerder al via de politie een boete.

 

Heb je een tip? WhatsApp!
Stuur je bericht, foto of video via:
0638400733 of via de tiplijn

Meer nieuws