Contact
Account
Logo
Zoeken
Zoeken
Humanitas brengt krant uit in Noordoost Friesland
Foto: Nanne Nicolai

Humanitas brengt krant uit in Noordoost Friesland

di 21 januari 2020, 15:15 regionaal

KOLLUM - Maandag reikte Humanitas de eerste exemplaren uit van de Humanitaskrant Noordoost-Friesland. Deze werden uitgereikt aan de wethouders Kees Wielstra (gemeente Dantumadiel) en Jouke Douwe de Vries (gemeente Noardeast-Fryslân).

Doel van de krant
Met de krant wil Humanitas haar activiteiten onder de aandacht brengen bij de inwoners van Noordoost-Friesland. De vrijwilligersvereniging helpt mensen om op eigen kracht hun situatie te veranderen. Door het hele land zijn er verschillende afdelingen. In Friesland acht, waaronder Noordoost-Friesland.

Maatschappelijke projecten
Humanitas Noordoost Friesland begeleidt onder ander bij het leren van de taal, het maken van het huiswerk, bij de thuisadministratie of de opvoeding. De vrijwilligers bieden een helpende hand of een luisterend oor. Ook organiseren zij vakanties voor kinderen als dat door omstandigheden er eigenlijk niet in zit. Het project Humaa(N)tjes helpt mensen die vanwege een beperking in een isolement dreigen te raken.

Verspreiding
De krant wordt de komende weken huis-aan-huis verspreid in beide gemeenten. En deze komt binnenkort ook uit in de gemeenten Achtkarspelen en Tytsjerksteradiel.

 

Heb je een tip? WhatsApp!
Stuur je bericht, foto of video via:
0638400733 of via de tiplijn

Meer nieuws



Poll: Wat vind je van de toename van wolven in Nederland?

Te veel wolven, maatregelen nemen!  
78.1%
Wolven zijn belangrijk voor het ecosysteem  
5.4%
Ik maak me geen zorgen over de wolf  
8.6%
Betere maatregelen voor schapenhouders  
8%
? aantal stemmen | login en stem ook mee!

Poll: Wat is uw mening over de prijs van een retourticket met de veerboot?

De prijs is redelijk voor een boottocht van deze afstand  
13.1%
Te duur, dit zou meer als OV geprijsd moeten worden  
33.3%
Prima, toeristen mogen best wat extra betalen  
18%
Onacceptabel, dit belemmert de bereikbaarheid  
14%
Geen mening / Ik bezoek nooit de Waddeneilanden  
7.8%
Maak het gratis: leg een wadweg aan naar Ameland  
13.8%
? aantal stemmen | login en stem ook mee!