Ruim 7 ton voor otter-oversteekplaatsen
ENGWIERUM - De provincie trekt 732.530 euro uit voor veiliger oversteekplaatsen voor otters bij provinciale wegen. Het gaat volgens de provincie om 18 urgente otterknelpunten waarbij het diertje een weg oversteekt naar een ander natuurgebied. Naast de oversteekplaatsen waar al otters worden doodgereden, pakt de provincie potentiële knelpunten aan. Alle werk is in 2017 klaar.
Zo kan de otter straks veilig oversteken bij de N358 ter hoogte van het buurtschap Dokkumer Nieuwe Zijlen (ten oosten van Engwierum). Hier komen onder andere looprichels. Dit zijn loopplanken welke bedoeld zijn om otters onder een brug door te leiden, zodat ze de weg niet over hoeven te steken. Dit probleem is in 2016 opgelost. Een ander groot knelpunt betreft de N361 ter hoogte van Gytsjerk. Hier worden in 2017 maatregelen getroffen.
Ook is de N351 - de weg tussen Emmeloord en Wolvega – in beeld voor aanpassingen. Hier zijn in het verleden otters aangereden. Deze weg ligt midden in het natuurgebied De Rottige Meenthe. Hier komen buizen onder de weg en rasters die de otters er naar toe moeten leiden.

Heb je een tip? WhatsApp!
Stuur je bericht, foto of video via:
+31638400733 of via de tiplijn
Regionaal nieuws
Verdachte blokkeren en brandstichting A7 90 dagen langer vast
Koperdief uit Harkema ontkent, maar moet vier maanden de cel in
Voorwaardelijke boete voor vader en zoon voor mishandelen buurman
Auto eindigt in de sloot: man gewond naar ziekenhuis gebracht
Brommels voor Gerk Biesma, bramenboek voor wethouder Brinkman
Afsluiting Centrale As tijdens Admiraliteitsdagen van de baan
Verdachte beledigt en discrimineert agenten - 1000 euro boete
Automobilist rijdt fietsenrekken omver en eindigt in de sloot