Contact
Account
Logo
Zoeken
Zoeken
Zeldzame gasten stranden op Ameland
De kleine rietgans.....

Zeldzame gasten stranden op Ameland

di 26 januari 2010, 17:23 regionaal

NES (AMELAND) - Geen walvis of walrus, maar twee bijzondere ganzensoorten verblijven al dagenlang op het eiland Ameland. Het gaat om de kleine rietgans en de witbuikrotgans, beide vogels broeden op het verre Spitsbergen. Het ziet ernaar uit dat door de barre kou de vogels ook nog niet het eiland gaan verlaten. In normale winters vertrekken de kleine rietganzen nu massaal naar de Deense fjorden.

Afgelopen week werden meer dan 1000 vogels waargenomen boven het eiland. Overal op het eiland strijken de families neer. Sommige groepen zijn wel over de 200 vogels. Het is een opmerkelijke tussenstop die in normale winters helemaal niet voorkomt.

De andere gast is de witbuikrotgans die alleen in strenge winters hun winterverblijf op Denemarken verlaten. De witbuikrotgans komt in normale winters helemaal niet naar Nederland, maar nu de Deense fjorden dicht dreigen te vriezen, zijn veel witbuiken weggetrokken. Uitgerekend op Ameland omtmoeten de soorten elkaar en dat is uniek. De witbuikrotgans is een echte zeldzaamheid, maar inmiddels verblijven tientallen vogels in de poldergraslanden op Ameland. In de winter van 1995/1996 werden voor het laast grote aantallen witbuikrotganzen in Nederland gezien. De verwachting is dat de aantallen nog tot ver in februari toe kunnen nemen, maar dan moet het wel echt winter blijven in het noorden. Op het eiland verblijven nu meer dan 10 verschillende soorten ganzen en dat is uitzonderlijk. Ook soorten als de toendrarietgans en de kolgans worden nu veel meer gezien dan in andere jaren.

Speciaal voor de liefhebber heeft Staatsbosbeheer een buitentocht uitgezet langs de ganzen van Ameland. Voor wie van het open landschap houdt en er eens lekker opuit wil.

Meer info: Staatsbosbeheer.nl/Ameland

 

Heb je een tip? WhatsApp!
Stuur je bericht, foto of video via:
0638400733 of via de tiplijn

Meer nieuws


Poll: Wat vind je van de toename van wolven in Nederland?

Te veel wolven, maatregelen nemen!  
78.8%
Wolven zijn belangrijk voor het ecosysteem  
5.3%
Ik maak me geen zorgen over de wolf  
8.4%
Betere maatregelen voor schapenhouders  
7.6%
? aantal stemmen | login en stem ook mee!

Poll: Wat is uw mening over de prijs van een retourticket met de veerboot?

De prijs is redelijk voor een boottocht van deze afstand  
12.8%
Te duur, dit zou meer als OV geprijsd moeten worden  
33.4%
Prima, toeristen mogen best wat extra betalen  
17.8%
Onacceptabel, dit belemmert de bereikbaarheid  
14.2%
Geen mening / Ik bezoek nooit de Waddeneilanden  
7.8%
Maak het gratis: leg een wadweg aan naar Ameland  
14%
? aantal stemmen | login en stem ook mee!