| NIEUWS |
| Laatste nieuws |
| Fotonieuws |
| Videonieuws |
| Misdaad in je straat |
| INTERACTIEF |
| Vraag en aanbod |
| Uitgaansagenda |
| Wâldkykjes |
| Wâldseits |
| WALDNET |
| Contact |
| Zoeken |
| Nieuwsarchief |
| Adverteren |
Het Prinses Margrietkanaal is per 1 februari 2012 toegankelijk voor grotere schepen. De provincie Fryslân staat de scheepvaart toe om van Lemmer tot aan Stroobos met een diepgang van 3,50 meter het kanaal te bevaren. Zo is de weg vrij voor meer transport over water. Dit is het resultaat van de afronding van de 1e fase van het Friese deel van het project Verruiming vaarweg Lemmer-Delfzijl.
Het project is een samenwerkingsverband tussen de provincies Fryslân, Groningen en Rijkswaterstaat. Door verdieping en verbreding wordt de vaarweg vlot en veilig gemaakt voor grotere schepen, vierlaags containervaart en beperkte tweebaksduwvaart. "Dit is een mooie opsteker voor de binnenvaart. Fryslân wil deze vorm van duurzaam vervoer de maximale ruimte bieden" aldus gedeputeerde Sietske Poepjes.
Sinds 2003 heeft de provincie Fryslân gewerkt aan de verdieping van het kanaal, enkele bochtverruimingen en oeverwerken. Door de verdieping van het kanaal kunnen schepen met een diepgang van 3,50 meter (was 3,20 meter) worden toegelaten en kan een schip circa 300 ton meer vracht meenemen. Hierdoor daalt de kostprijs per ton flink. Gedeputeerde Sietske Poepjes is blij met het resultaat. "Hiermee kunnen we beroepsvaart de ruimte geven die gewenst is."
| Grootschalig DNA (familie)onderzoek inzetten om alsnog de moordenaar van Marianne Vaatstra op te sporen? | |
Miss Montreal niet vies van een Fries
Het publiek van Oerrock 2012
Eerste Oerrock dag groot succes
Bouw van proeftuin op Drachtster dak
Laatste oefening bevelvoerder Anjum
Fietser (13) overleden na ongeval
Eindelijk lenteweer in de regio
ONB naar 2e ronde nacompetitie