SITE VAN DE WEEK
-2 °C  

Meting: 4:35

Oostergo en Trion gaan fuseren

vrijdag 12 maart 2010 Kollum

De Sociale Werkvoorzieningen Oostergo uit Dokkum en Trion uit Kollum gaan fuseren. Per 1 januari 2011 worden ze samen één werk-/leerbedrijf voor gesubsidieerde arbeid in Noordoost Friesland. De voorzitters van de twee bedrijven, Rudolf Boersma en Rick Schaafstal, hebben woensdag 10 maart dit besluit officieel ondertekend. Dit voorgenomen besluit wordt binnenkort voorgelegd aan de gemeenteraden en de ondernemingsraden.

Oostergo is de Sociale Werkvoorziening voor de gemeenten Dongeradeel, Ferwerderadiel, Ameland en Schiermonnikoog. Trion is dat voor de gemeenten Kollumerland en Dantumadiel. De twee zijn de kleinste, zelfstandige SW-bedrijven in Friesland en Groningen. De redenen voor de fusie zijn de bedrijven slagvaardiger, professioneler en minder kwetsbaar maken op het terrein van risico's en financiën en een betere concurrentiepositie verwerven. Eén sterk werk-/leerbedrijf heeft een gezond toekomstperspectief.

De fusie van Oostergo en Trion is ook wenselijk omdat de twee nu in de regio elkaars concurrenten zijn in een markt die zwaar onder druk staat. Na samenvoeging en verbreding van activiteiten is het eenvoudiger om af te stemmen met de gemeenten en Werkplein Noordoost Fryslân. Ook ontstaat er één overlegpartner voor overheden, ondernemers en opleidingsinstellingen.

  11 reacties |  verstuur als e-mail | bron
 

Nieuws uit uw regio
Ondernemend nieuws
 
Sportnieuws